BezpiecznaCiaza112023

Tworzymy zasady konkursu

14 lata 1 miesiąc temu #9775 przez romana
Jestem tu nowa i dopiero się zapoznaje z forum ale mi się wydaje że najlepsza metoda głosowania to nr.2

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9776 przez sloneczko
mnie sie podobaja wszystkie punkty!!! a zwlaszcza nr.3


JESTEM ZA!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9782 przez justa123
Mi się wydaje że jeśli będą mogli głosować tylko zarejestrowani użytkownicy to co poniektórzy zaczną zakładać nowe konta i głosować na swoje zdjęcia

Głosowanie jawne ale tylko zarejestrowani czy inni też?

Wybierani przez administratorów chyba najlepsze rozwiązanie choć nie zawsze sprawiedliwe ;)

Wydaje mi się że najlepiej by było żeby 10 zdjęć wybierali administratorzy i głosowanie jawne zrobić :laugh:
No i oczywiście nie zmieniać zasad w czasie trwania konkursu :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9791 przez Mirella
Ja bym połączyła pierwszą i drugą możliwość, tzn, głosują jawnie tylko osoby zarejestrowane na forum.
A jako zwolenniczka metod radykalnych dorzuciłabym zasadę, że osoby które zarejestrowały się w czasie konkursu głosować nie mogą. To by wyeliminowało osoby zakładające wiele kont tylko po to żeby oddać głos. No ale to bardzo drastyczne posunięcie i pewnie odstraszające, więc raczej nie przejdzie :)
Administratorzy w roli komisji jakoś mnie nie przekonują, za dużo będzie uwag ze nie są obiektywni, nie są bezstronni, że mają gusta dziwne itp. itd.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9804 przez kasiora
mirella cos w tym stylu co piszesz, np. jedna osoba jeden glos, glosy osob zakladajacych wiele kont bylyby kasowane, a tak naprawde to mi pasuja te 3 mozliwosci, tylko nie ankieta :silly:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9816 przez Manga
Katarzyna napisał:

- głosowanie jawne, 1 post= 1 głos, który może wystawić tylko raz użytkownik

Uważam, że jest to sprawiedliwe rozwiązanie, ale czy nie okaże się zbyt skomplikowane dla liczących głosy (administratorów)?

Katarzyna napisał:

- zwycięzców wybierają administratorzy

Raczej nie jest to dobry pomysł, bo to bardzo subiektywna opinia. Z drugiej strony... hmmm... w wielu konkursach jest po prostu jury i tyle, nikt inny nie ma nic do gadania...

Mirella napisał:

...zwolenniczka metod radykalnych dorzuciłabym zasadę, że osoby które zarejestrowały się w czasie konkursu głosować nie mogą. To by wyeliminowało osoby zakładające wiele kont tylko po to żeby oddać głos.

Dobry pomysł - z tym, że może nie w trakcie trwania konkursu, a w czasie oddawania głosów nikt kto nie był wcześniej zarejestrowany nie może już zagłosować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9817 przez Madzia89862
ja sie zgadzam z mirella ale jakby nie bylo administratorzy zrobia tak ze bedzie dobrze:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #9825 przez Manga
A może w regulaminie zamieścić taki zapis, że każdy może oddać tylko jeden głos w okresie trwania konkursu, a z jednego numeru IP można oddać tylko 1 głos w konkursie?

I w konsekwencji wcześniejszego zapisu organizatorzy konkursu mają prawo wyeliminować z konkursu pracę, gdy zachodzi podejrzenie, że zdobyte punkty zostały oddane w nieuczciwy sposób.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9827 przez Katarzyna
Myślę, że z IP dobry pomysł. Z drugiej strony dla nas ciężki do zweryfikowania. Być może znajdziemy na to rozwiązanie techniczne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9834 przez Mirella
Weryfikacja IP to tak naprawdę furtka dla zmiennych IP, na przykład neostrada tak ma, że za każdym połączeniem przydziela inne IP

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9844 przez kasiora
mirella nigdy nie slyszalam o tym :ohmy: .... oni moga bez wiedzy kogos zmienic ip?? :ohmy:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9848 przez Mirella
to się chyba nazywa dynamiczne IP czy jakoś tak

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9853 przez Manga
Mirella napisał:

Weryfikacja IP to tak naprawdę furtka dla zmiennych IP, na przykład neostrada tak ma, że za każdym połączeniem przydziela inne IP

Z tego co wiem, to nie chodzi o każde połączenie komputera, a połączenia neostrady, czyli nie dzieje się to automatycznie. Trzeba byłoby się specjalnie "postarać".

Ale myślmy nad zasadami konkursu dalej... wspólnie mamy szansę stworzyć dobry regulamin - bo co dwie głowy to nie jedna! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9884 przez Agnieszka
nie miałąm czasu ostatnio na siedzenie na forum, zaglądałam tylko sporadycznie, ale widze że zameiszanie było.
Co do zasad, uweażam ż ejawne głosowanie jak najbardziej, i wówczas jeden głos przypadający na każdego zarejestrowanego użytkownika forum
A pomysł Mirelli (osoby które zarejestrowały się w czasie konkursu głosować nie mogą) popieram!



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #9889 przez andziaa35
jezeli administratorzy nie beda brali pod uwage calego adresu IP tylko pierwszych 16 jego bitow wtedy problem z naduzywaniem zmiennego adresu IP przez glosujacych zniknie ;) a co za tym idzie nabijanie glosow...

zapomnialam dodac ;) jak najbardziej popieram jawne glosowanie


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl